جامع ترین ترین اخبار و اطلاعات فناوری و موبایل جامع ترین ترین اخبار و اطلاعات فناوری و موبایل .

جامع ترین ترین اخبار و اطلاعات فناوری و موبایل

معرفی برنامه Reality Composer اپل برای واقعیت افزوده

کتابخانه داخلی AR

با استفاده از این قابلیت می‌توانید از صدها شیء مجازی آماده در کتابخانه داخلی واقعیت افزوده استفاده کنید یا فایل‌های با فرمت USDZ را وارد نمایید. این کتابخانه از قدرت تولید محتوای رویه‌ای (procedural content generation یا ساخت داده‌های مبتنی بر الگوریتم از طریق ترکیب اطلاعات وارد شده توسط کاربران و محتوای تصادفی ایجاد شده توسط کامپیوتر) برای انواع ویژگی‌ها بهره می‌برد؛ در نتیجه با به‌ کار گرفتن این امکان می‌توان اندازه، سبک و سایر خصوصیت‌های یک شیء مجازی را شخصی‌سازی نمود.

ویژگی‌های صوتی و انیمیشن

با تکیه بر ویژگی‌های این برنامه می‌توانید انیمیشن‌هایی را اضافه کنید که امکان جابجایی، مقیاس‌گذاری و تأکید بر مواردی همچون «تکان خوردن» و «چرخیدن» را در اشیاء مجازی فراهم می‌سازند. به علاوه، می‌توانید هنگامی که کاربر روی یک شیء ضربه می‌زند یا به آن نزدیک ‌شود، انتخاب کنید که چه اقداماتی در واکنش به فعالیت کاربر روی دهد. همچنین می‌توانید از قابلیت صدای فضایی یا spatial audio برای افزودن سطح جدیدی از واقعیت به صحنه AR خود استفاده نمایید.

ابزارهای یکپارچه

اپلیکیشن واقعیت افزوده Reality Composer یکی از برنامه‌های سیستم‌عامل iOS و سازگار با محیط توسعه اختصاصی اپل یعنی Xcode است. از این رو امکان ساخت، آزمایش، تنظیم و شبیه‌سازی تجربه AR را به طور کامل در آیفون یا آی‌پد میسر می‌سازد. همچنین به لطف پیوند مستقیم میان Mac و iOS، انتقال سریع بین این دو سیستم‌عامل برای ایجاد تجربه‌های پیچیده واقعیت افزوده در دستگاه‌ مورد نظر کاربر فراهم شده است.

ضبط و پخش

با استفاده از برنامه Reality Composer برای سیستم‌عامل iOS می‌توان داده‌های دوربین و حسگر را در محلی که تجربه واقعیت افزوده روی می‌دهد، ضبط نمود و سپس اطلاعات ضبط‌شده را هنگام ساخت اپ AR در دستگاه مجهز به iOS بازپخش کرد.

استفاده از APIهای زبان برنامه‌نویسی Swift

پلتفرم RealityKit با استفاده از قابلیت‌های زبان برنامه‌نویسی قدرتمند Swift می‌تواند به طور خودکار مجموعه‌ کاملی از ویژگی‌ها را ارائه دهد تا ساخت تجربه‌های واقعیت افزوده با سرعت بیشتر و بدون نیاز به کدنویسی اضافه صورت پذیرد.

عملکرد مقیاس‌پذیر

پلتفرم RealityKit با حضور جدیدترین ویژگی‌های رابط برنامه‌نویسی Metal و با به کار گرفتن بیشینه توان واحد پردازش گرافیکی، از حافظه موقت سی‌پی‌یو و هسته‌های چندگانه برای ارائه تجربه بصری روان و شبیه‌سازی فیزیکی استفاده می‌کند. به علاوه، از آنجا که در این پلتفرم، عملکرد تجربه کاربری AR به طور خودکار برای هر یک از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS تنظیم می‌شود، ساخت یک تجربه کاربری واقعیت افزوده به تنهایی برای تمام این دستگاه‌ها کفایت می‌کند.

در نهایت، گفتنی است که اپ جدید شرکت اپل با برخورداری از این امکانات جدید، به صورت رایگان و از طریق فروشگاه اپ استور در اختیار کاربران قرار گرفته است.


برچسب: نرم افزار Software ، واقعیت افزوده Augmented Reality ، اپل Apple،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۹:۳۱ توسط:Polar bear موضوع: اخبار فناوری نظرات (0)